Ay Halı Yıkama

TIKLA ARA

Ay Halı Yıkama

TIKLA ARA

Overlok

Overlok, halıların tamir edilmesini sağlayan, onaran, görüntüsünü iyileştiren ve kullanım ömrünü uzatan bir işlemdir. Ankara overlok firmalarından biri olan firmamız, halı overlok hizmetlerinde halıların daha uzun yıllar kullanılmasını sağlıyor. Evladiyelik halılar dediğimiz halılar, zamana bağlı olarak yıpranıyor. Bu halıların uzun yıllar daha sizinle olmasındaki en önemli etken aslında overlok işlemidir. Overlok, halıların yıpranma payını azaltıyor, sökük – yırtık kısmı varsa onarıyor. 

Halı ve kilim kenarlarında genellikle püskül kullanılıyor. Bu püsküller halının dekoratif görüntüsünü destekliyor. Ancak kabul etmek gerekir ki püsküllerin sürekli muntazam bir görüntüde olması çok zor. Overlok en çok halı püsküllerinin kesilip uç kısımların küt bir görünüme sahip olması için tercih ediliyor. Püsküllü halıdan sıkılan ya da püskül kullanımının – temizliğinin zorluğundan şikâyet edenler çareyi overlokçularda buluyor. Halı ve kilim kenarı overlok makineleriyle düzeltiliyor, daha işlevsel bir forma kavuşturuluyor. Ankara’nın Mamak ve Keçiören ilçelerinde overlok hizmeti veren firmamız, halıların daha kaliteli olmasında profesyonel bir rol oynuyor.

Overlok Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmeli? 

Halıların yoğun kullanımı, sık yıkanması, eşya darbesiyle aşınması ya da zamana bağlı sökülmesi gibi birçok problem bulunuyor. Bu problemler esasında bir süre sonra normal kabul ediliyor. Her halının kalitesi, kullanım ömrü farklıdır çünkü. Ankara overlok firması olarak hizmet veren firmamız, halılardaki aşınma – sökülme – püskül problemlerini sona erdiriyor. Overlok makinesi hızlı işlemiyle halı kenarlarını düz hale getiriyor, sökükleri onarıyor, aşınmaları gideriyor. Overlok halı tamiri ile halıların işlevselliği artıyor, ömrü uzuyor. 

Overlok nasıl yapılır? Halı kullanan herkes halılarda en çok kenar kısımların yıprandığını bilir. Halı kenarları kıvrılmaya müsait olması, katlanması, bir yerlere takılması, püsküllü olması gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak daha çabuk yıpranıyor. Overlok ustaları böyle durumlarda halı değişimi yerine halının overlok ile tamir edilmesini öneriyor. Halı overloğu, halıların saçaklarını ortadan kaldırır, titiz bir dikişle kusursuz görünüm kazandırır. Saçaklar halının yıpranma hızını artıracağı için bir süre sonra overlok ideal bir tercih olacaktır. Üstelik saçakların giderilmesiyle halı yeni bir modele dönüşür.

Ankara overlok firmamız overlok yaptıracaklar için uyarılarda bulunuyor: Overlok halı kenarlarına yapılan bir işlem olduğu için kusursuz olmak zorundadır. Aksi halde halının kaliteli ve şık görüntüsünü olumsuz etkileyebiliyor. Overlok yaptıracağınız zaman mutlaka işin ehli bir overlok firması seçmelisiniz. 

Halı Kenarı Overlok Fiyatları

Halı kenarı overlok fiyatları Ankara için her yıl değişiyor. Firmamız, Keçiören ve Mamak merkezli overlok hizmetleri veriyor, fiyatlar konusunda geniş bir yelpaze sunuyor. Halıların metrekaresine göre uygun overlok fiyatı veren firmamız, Keçiören ve Mamak başta olmak üzere tüm şehre müşteri memnuniyeti odağında hizmetler sunuyor. Firma olarak yaptığımız işe güveniyor, arkasında duruyor, müşteri ayırt etmeksizin tüm işlemlerde en kaliteli işçilikten yararlanmanızı sağlıyoruz. Ankara’da güvenilir overlok firması arıyorsanız Ay Halı Yıkama Fabrikası sizinle.