Ay halı yıkama

Ay Halı Yıkama

Perde Yıkama

Ev tekstil ürünleri arasında estetiği temsil eden perdeler, tül, fon, güneşlik gibi birkaç katmandan oluşan bir görünüme sahiptir. Perde yıkama işlemleri bu katmanlara göre yapılıyor. Perdelerinizin ilk astığınız andaki temiz ve kaliteli görüntüsünü koruması dekorasyonunuzun ve perde deneyiminizin üst seviyede olmasında etkili rol oynuyor. Ev tekstil ürünlerinde temizlik ve yıkama evde kapsamlı şekilde yapılamıyor. Perde temizliği makineye atılıp yapılıyor ancak halı – koltuk – perde – stor yıkama işinin ustası bir firma olarak belirtmeliyiz ki makineye rastgele atılarak yapılan perde temizliği uzun ömürlü olmuyor. 

Perde yıkama mutlaka gelişmiş özellikleri olan bir makinede yapılmalıdır. Perde gibi yüksek hacim isteyen ürünlerin temizliği için tasarlanmış profesyonel makineler, perdelerin tertemiz olmasını sağlıyor, dokusunu ve rengini koruyarak korunaklı bir yıkama sağlıyor. Perdelerinizi evinizde yıkamak ve kurutmakla uğraşırken aslında her seferinde perdenizin yapısına zarar veriyorsunuz. Renkli tül ve fon perde temizliğinde ise renk kalitesinin düşmesine uzun vadede solmasına zemin hazırlıyorsunuz. Perde yıkama işleminde firmamız Ay Halı Yıkama’ya sonsuz güvenebilir, perdelerinizi teknolojik donanımımıza ve uzun yıllara dayanan tecrübemize emanet edebilirsiniz.

Perde Yıkama Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmeli?

Perde yıkama işlemi evdeki yıkamadan çok daha kapsamlı bir profesyonelce gerçekleştirilir. Perdeler evinizden teslim alınırken dikkat edilmesi gereken özel bir durum varsa not edilir. Yıkama öncesinde perdeler türlerine, kumaşlarına göre ayrıştırılır. Güneşlik, fon, tül perde ayrımı yapılır, renklerine göre kategorize edilir. Yıkamadan önce perdelerde leke varsa bu lekeye işlem yapılır. 

Yıkama esnasında perdelerin kırışmaması ya da kumaşlarına, hassas tül yapısına zarar gelmemesi için özen gösterilir. Temizlik esnasında sadece perdenin kumaşına, rengine uygun temizleyici ürünler kullanılır. Yıkama gerçekleştikten sonra perdeler çapraz şekilde makinede sıkılmaz, tek yöne doğru sıkılır ve bu sayede kırışmaz olmaz. Ancak Ay Halı Yıkama firmamızın deneyimli ekibi, yıkama ve kurutma işleminden sonra perdeleri özenle ütüler. 

Perdeler ütülenirken buharlı ütülerden de yararlanılır, perdelerin temiz ve kusursuz görünmesi sağlanır. Ütünün ardından ise perdeler özenle paketlenir, adrese teslim edilmek üzere hazır hale getirilir. Peki perde yıkama işlemlerinde nelere dikkat edilmeli? İşte birkaç tüyo;

  • Perdenin kaliteli, dokusu gibi bilgiler makinenin kaç derecede çalıştırılması gerektiğini belirler. Bu nedenle yıkamada mutlaka perdeler incelenmeli, uygun program ayarlanmalıdır. Perdenizin yıkama esnasında yırtılmaması ya da yıpranmaması için bu detay önemlidir.
  • Perdenin yapısı kullanılacak temizlik ürünlerini belirler. Ağartıcı, renk koruyucu, leke giderici vb. birçok temizlik ürünü bulunur. Hangisinin kullanılacağı perdeye göre seçilmelidir.
  • Perdelerin durulama esnasında kırışmaması, yıpranmaması ve hatta yırtılmaması için çok yüksek ayarda olmaması gerekir. Perdeler hassas kumaşlara sahip olduğundan tüm yıkama ve özellikle kurutma düşük ayarda olmalıdır.

Ay Halı ile Kusursuz Perde Temizliği

Perde yıkama işlemleri artık evlerde küçük hacimli makinelerde değil profesyonel yıkama tesislerinde yapılıyor. Ay Halı Yıkama ailesi olarak uzun yıllardır Ankara Keçiören ve Mamak başta olmak üzere çok geniş bir alanda halı, koltuk, stor, yorgan, perde yıkama hizmeti veriyor, tüm yıkamaların profesyonel ekipmanlarla yapılmasını sağlıyoruz. Gelişmiş özelliklere sahip yıkama ekipmanları sayesinde perdeler zarar görmüyor, kısa sürede yıkanıyor, kurutuluyor, ütüleniyor ve asmaya hazır hale geliyor. Evde yapacağınız işlemler çok daha zahmetli ve masraflı olurken yıkama firması en uygun fiyatlarla son derece profesyonel bir temizlik sunuyor. Perde temizliğini gözünüzde büyütmeyin, bizi arayın, ekibimiz sizin için kapsamlı temizlik yapsın. Bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.